Рекомендованi eкскурсії та тури
01 Від «напою життя» до орла
02 Дотик на удачу
03 Прогулянка проспектом Свободи
04 Рейками трамваю № 7
05 Шляхами Львівських привидів
06 Маловідомі пам`ятки, польський Львів (Львовом на авто)

Оперний театр

Зараз ви знаходитесь в самому центрі міста Львова. Перед вами – найпопулярніша у туристів пам’ятка архітектури – Оперний театр. Справа від вас через дорогу- драматичний театр ім. Марії Заньковецької. Зауважте, що у вас під ногами тече ріка Полтва, яку ще до будівництва театру було загнано під землю. А тепер поговорімо про сам театр.

Львівський національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької, або просто Оперний театр – один з найбільших шедеврів європейської архітектури. Він був збудований всього лише за три роки відомим львівським архітектором Зигмундом Горголевським. Вже у 1900 році сотні глядачів прийшли на першу прем’єру лірико-драматичної опери під назвою «Янек», яка розкривала таємниці життя карпатських верховинців. Великим здобутком театру є також показ опери Мирослава Скорика «Мойсей».

Театр пережив не одне століття і за цей час встиг побувати під владою восьми різних держав. Кожна з них зробила свій внесок в історію театру та його репертуар. Зокрема, за час існування театру за деригентським пультом працювали Микола Колесса та Адам Солтис, а свої геніальні ролі встигли зіграти такі метри великої сцени, як Джемма Белілнчіоні, Ада Сарі, Олександр Мишуга та Соломія Крушельницька, іменем якої у 2002 році і був перейменований театр.

Багато місць у Львові оповиті загадками та містикою. Не є винятком і будівля Львівської Опери. Львів’яни переповідають таку легенду: в той час, коли Горголевський вирішив розпочати будівництво театру, місто вже було досить заповнене будівлями. Саме тому архітектор вирішив загнати під землю ріку Полтву і на ній збудувати споруду. Сталося так, що перед самим відкриттям театру фундамент відійшов на кілька метрів під землю. Горголевський настільки перейнявся цією звісткою, що через декілька днів помер. Кажуть, що архітектор закінчив життя самогубством.

І хоча це лише легенда, адже і річка була поміщена під землю швидше, і сам Горголевський помер пізніше і з іншої причини. Не зважаючи на це, атмосфера львівської Опери завжди манить до себе і гостей міста, і його жителів.

Минув час, а театр досі на місці, і далеко не одна загадка прихована за його кулісами…

comments powered by HyperComments